Osiedle Wójtowo | Nowoczesne Wójtowo - osiedle domów jednorodzinnych, 3 km od Olsztyna

Osiedle Wójtowo

Nowoczesne Wójtowo to rewelacyjna lokalizacja
12 kwietnia 2017
Osiedle Wójtowo to miejsce, w którym dominuje cisza i spokój
12 kwietnia 2017

Osiedle Wójtowo

 Zakup domu naszych marzeń nie jest zadaniem prostym. Na idealny wybór składa się wiele czynników. Jednym z nich są koszty eksploatacji budynku. Optymalną sytuacją jest taka, w której przemyślany projekt architektoniczny umożliwia oszczędzanie energii. Niewątpliwie sprzyjają temu zwarta bryła domu, czy duże okna od południowej, najbardziej nasłonecznionej strony obiektu. Dzięki nim pomieszczenia gromadzą duże ilości energii słonecznej, co minimalizuje konieczność stosowania zewnętrznych źródeł ciepła.

 Domy, które w przyszłości będą tworzyły osiedle Wójtowo spełniają najważniejsze kryteria energooszczędności. Ich projektem zajęli się specjaliści z branży budowlanej, którzy zadbali o komfort przyszłych mieszkańców. Należy zdawać sobie sprawę, że wartość rynkowa domu, który oszczędza energię automatycznie wzrasta. Z tego względu zakup taki można potraktować jak dobrą inwestycję.

 Osiedle Wójtowo to domy przyjazne dla zdrowia swoich mieszkańców. Budownictwo energooszczędne to bowiem nie tylko mniejsze nakłady finansowe na energię. Brak konieczności intensywnego ogrzewania pomieszczeń sprawia, że panujący w nich mikroklimat sprzyja zdrowiu i samopoczuciu przebywających tu osób. Z powyższych względów osiedle Wójtowo wydaje się doskonałym miejscem do zamieszkania dla ludzi cierpiących na alergie i małych dzieci. Oprócz samego domu pozytywny wpływ na zdrowie ma także sama okolica, która cechuje się krystalicznie czystym powietrzem i brakiem charakterystycznego dla wielkich metropolii hałasu.